Published On: 17 Maj, 2017

BBC për Trepçën ‘89: Kampioni i Kosovës do të debutojë në Champions (Foto)

  • BBC i ka kushtuar një artikull të veçantë kampionit në Superligën e Kosovës, Trepçës ’89.

Mediumi prestigjioz BBC, i ka kushtuar një artikull të veçantë shpalljes së Trepçës ‘89 kampion në Superligën e Kosovës dhe pjesëmarrjen për herë të parë në kualifikimet për Ligën e Kampionëve.

BBC ka shkruar se 89-shi është vetëm një nga katër klubet kosovare që kanë marrë licencën e UEFA-s për klube, e cila pritet shumë shpejt të debutojë në Champions.

Shorti për rrethin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës është më 19 qershor, ndërsa ndeshjet e para zhvillohet një javë më pas.

Tri nga pesë skuadrat me të cilat mund të përballet kampioni i Kosovës janë New Saints nga Uellsi, Linfield nga Irlanda Veriore dhe Vikingur nga Ishujt Faroe.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...