Published On: 29 Shkurt, 2016

BBC e vlerëson figurë kundërthënëse Thaçin

Gjiganti britanik televiziv, BBC e vlerëson figurë kundërthënëse Presidentin e zgjedhur të Kosovës.

Në një profil për të, BBC e tregon me shkronja të mëdha pseudonimin e tij të luftës, “Gjarpri”, raporton Interaktiv në KTV.

Në profil tregohet se ai ka shërbyer si kryeministër i përkohshëm edhe në vitet 1999 deri në 2001 dhe se është dënuar në mungesë në vitin 1997 për gjoja “terrorizëm” nga Serbia.

Sipas raportit të BBC-së, Thaçi është përplasur vazhdimisht me opozitën në Kosovë për shkak të negociatave të tij me Serbinë dhe planet për t’i dhënë më shumë autonomi serbëve të Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...