Published On: 14 Tetor, 2016
Bota |

BBC bënë gabim trashanik, ‘zëvendëson’ kryeministren e Skocisë me gorillë (Video)

Me qëllim apo rastësisht, drejtori programi të mëngjesit në BBC ka bërë një gabim të madh kur në vend të imazhit të Kryeministres së Skocisë në ekran ka shfaqë një gorillë!

“Së shpejti do të jetë në programin tonë kryeministrja e Skocisë, Nikolla Stardzon, me të cilën do të flasim për planet e referendumit të dytë për pavarësi”, tha prezantuesja Naga Munci, dhe më pas u shfaq në ekran fotografia e gorillës që kishte ikur nga kopshtin zoologjik në Londër!

Me pas, reagon edhe drejtori i programit që e ndërron fotografinë shumë shpejt dhe kërkon falje menjëherë për gabimin e ndodhur, transmeton lajmi.net.

 “Më vjen keq, padyshim është vënë fotografi e gabuar. Ju lutem ta pranoni keqardhjen ton. Imazhi në fjalë do të shfaqet më vonë, rast ky i arratisjes së gorillës nga kopshti zoologjik”, tha State.

Siç pritej, kjo gafë e BBC shpejt edhe është përhapur gjithë andej në rrjetet sociale, e në mesin e komenteve të shumta një komentues anonim shprehte frikën se gorilla mund të padisë BBC për shpifje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...