Published On: 16 Mars, 2016

Bayerni sensacional, përmbysë Juventusin, 4 me 2, kalon në çerekfinale (Video)

  • Bayern Munich ka mposhtur 4:2 Juventusin dhe është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Bayern Munich ka bërë një rikthim sensacional kundër Juventusit, ku nga 0:2 sa ishte duke humbur, ka fituar pas vazhdimeve me rezultat të thellë 4:2 dhe me rezultat të përgjithshëm 6:4.

Juventus në pjesën e parë shënoi dy gola të shpejtë me anë të Pogbas dhe Cuadrados, por golat e Lewandowskit dhe Mullerit barazuan gjithçka për të siguruar vazhdimet.

Gjatë vazhdimeve ata ishin më të mirë duke shënuar edhe dy gola të tjerë, me anë të Alcantaras dhe Coman.

Bayern Munich kështu bëhet skuadra e tetë që kualifikohet në çerekfinale, pasi një gjë të tillë e kanë bërë edhe Real Madrid, PSG, Benfica, Wolfsburg, Manchester City, Atletico Madrid dhe Barcelona. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...