Published On: 10 Shkurt, 2016

Bayerni në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë (Video)

  • Bayern Munichu është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë pasi mposhti Bochumin me rezultat të thellë 3-0 në udhëtim.

Lewandowski hapi serinë e golave në minutën e 39-të për 1-0.

Bochumi mbeti pa një lojtar kur Josip Simunek u përjashtua në minutën e 43-të.

Nga penaltia Thomas Muller dështoi të realizonte.

Në pjesën e dytë Bayerni vazhdoi me lojën dominante dhe Alcantara pas një pasimi të Muller nga afërsia e zonës shënoi për 2-0 (61′).

Krejt në fund të takimit Lewa shënoi edhe një tjetër gol për 3-0 (90′).

Bayerni kështu kualifikohet në gjysëmfinale të Kupës për të cilin do të ketë short. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...