Published On: 15 Janar, 2016

Bayern Munich hidhet në sulm për Higuain

Me ardhjen e Carlo Ancelotti në merkaton e verës, Bayern do të nisë një sulm për të marrë Higuain, futbollistin që po udhëheq Napoli në krye të Serie A gjatë këtij sezoni me 18 gola të shënuar në 19 ndeshje të luajtur. Ai do të ishte alternativa kryesore për Robert Lewandowski, që mendohet se do të largohet nga “Allianz Arena”.

Në momentin e parë që Lewandowski do të bindet të shkojë në Premier League, sepse Real Madrid e pa merkaton t’i bllokohej, atëherë Bayern do të ofrojë deri në 70-75 milionë euro për Higuain dhe Napoli do të projektonte një tjetër shitje që madhe në sulm, pas asaj të Edinson Cavani te Paris SG në vitin 2013 për 70 milionë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...