Published On: 13 Prill, 2016

Bayern eliminon Benfican, kalon në gjysmëfinale (Video)

  • Bayern Munich është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.
 Bayern Munich ka barazuar 2:2 në udhëtim të Benfica dhe është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Bayern është kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 3:2, pasi kishte fituar 1:0 në ndeshjen e parë në Gjermani.

Benfica kaloi e para në epërsi me golin e Jimenez, por Bayern U kundërpërgjigj me Arturo Vidal dhe Thomas Muller, ndërsa Talisca barazoi rezultatin në 2:2.

Bayern tashmë bëhet skuadra e tretë që kualifikohet në gjysmëfinale, pasi mbrëmë kaluan edhe Real Madrid dhe Manchester City. /Express

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...