Published On: 9 Tetor, 2016

Bauza: Messi di gjithçka për futbollin

Përzgjedhësi i Argjentinës, Edgardo Bauza, është shprehur i befasuar për njohuritë e Lionel Messit rreth futbollit.

Trajneri ka thënë se superylli i Barcelonës di “gjithçka” në lidhje me lojën e futbollit.

“Ajo që më ka befasuar është njohuria që ka për futbollin, sepse ai di gjithçka, për bashkëlojtarët e tij, stafin teknik, për futbollin. Ai ka informacion për gjithçka”.

“Gjithmonë kam menduar se një futbollist i rangut të tij duhet të dijë shumë rreth futbollit. Por, ai më ka befasuar më shumë se kam pritur”.

“Leo di gjithçka për gjithçka. Asgjë nuk i ik. Ai kupton shumë mirë dhe kjo ndihmon kur dikush duhet t’ia shpjegojë idetë”, ka deklaruar Bauza.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...