Published On: 17 Nëntor, 2016

BATUTAT/ Rama harron të urojë Majkon për ditëlindjen, ja çfarë i thotë ai

 

Pasi kanë lënë ambientet e Kuvendit, kryeministri  Edi Rama dhe deputeti socialistë Pandeli Majko janë zhvendosur tek Piramida, ku është duke u zhvilluar samiti i studentëve. Mes Ramës dhe Majkos kanë plasur një sërë batutash pasi Rama kishte harruar të uronte për ditëlindje Majkon.

Ja biseda:

Rama: Me falënderimin që më ndihmoi për të ardhur këtu, dua të them edhe një sekret të vogël; Po të shikoni telefonin do të kuptoni se sa forcë ka Pandi. Më ka marrë me zor të vij këtu. Fjalia e fundit ishte vendos vet, por unë të urdhëroj të vish tani këtu.

Majko: Ne të dy njihemi prej kohësh dhe duke qenë se dolëm jashtë protokollit. Para dy ditësh kisha ditëlindjen. Nuk është sukses i madh…

Rama: 59

Majko: I vetmi që nuk më uroi ishte ky…

Rama: Nuk e urova me SMS, por jam i vetmi që i çova dhuratë.

Majko: Një shishë verë

Rama: Çfarë doje tjetër…? Ti hashashin nuk e do

Majko: Mos ta hapim atë temën e hashashit se kushedi ku dalim.

21
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...