Published On: 31 Maj, 2017

Batuta e Ramës habit gruan mirditore

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit elektoral në Lezhë, është ndalur tek një fabrikë këpucësh, ku ka ngrënë drekë me punonjëset.

Teksa po pozicionoheshin në tavolinë, Rama i ka kërkuar gruas që rrinte përkrah tij, që të afrohej më shumë, për t’i liruar hapësirën një punonjësje tjetër.

Në momentin që gruaja nuk po afronte karrigen, Rama i është drejtuar: Po ti pse nuk afrohesh, apo ke dëgjuar që unë rrah gra? S’ke faj se me gjithë ato që ke dëgjuar për mua…A e ke dëgjuar se dhe une kam një gjak mirditor?

Teksa të gjithë kanë qeshur, gruaja ka thënë se nuk ka frikë, pasi është mirditore.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...