Published On: 5 Shkurt, 2016

Bashota nuk e ka lëshuar vendin, gjendet fshehur diku në Kosovë!

Kanë kaluar më shumë se 24 orë nga koha kur Policia e Kosovës së bashku me Prokurorinë Speciale, kanë bastisur komunën e Klinës dhe pronat e kryetarit të kësaj komune, Sokol Bashota, por ky i fundit edhe më tutje vazhdon të mos lajmërohet.

 Burime të Gazetës Blic brenda Policisë së Kosovës bëjnë të ditur se ai nuk e ka lëshuar Kosovën.

“Deri më tani në bazë të informatave që posedojmë, Bashota nuk e ka kaluar kufirin. Ai gjendet në Kosovë, duke u fshehur diku”, ka thënë ky burim për Gazetën Blic.

Ndërkaq, zyrtarisht as nga Komuna e Klinës, as nga Policia e as nga Prokuroria nuk kanë informata të sakta se ku saktësisht ndodhet Bashota.

Pos Bashotës, njëjtë kishte vepruar edhe kryetari tjetër nga radhët e PDK-së, Xhabir Zharku. Pasi u dënuar nga gjykata, ai e kishte lëshuar Kosovën.

Ndryshe, Gazeta Blic e para kishte raportuar se Policia e Kosovës së bashku me Prokurorinë kishin filluar bastisjet në Komunën e Klinës dhe në pronat e  Bashotës, për shkak se ky i fundit më disa zyrtarë komunal dyshohet se e keqpërdori detyrën zyrtare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...