Published On: 5 Shkurt, 2016

Bashota akuzon kryeministrin Musta se po e përdor prokurorinë kundër tij! (Video)

  • Kryetari i Klinës Sokol Bashota, zyra dhe shtëpia e të cilit dje u bastisën nga policia thotë se nuk është në arrati ndërsa ka ftesë që të paraqitet në polici më 9 shkurt. Pyet se pse nuk po bastiset Isa Mustafa, i cili i ka 70 lëndë në Prokurori.
  • Sokol Bashota, ka thënë se politika po angazhohet për denigrimin e tij, dhe se betejën do ta humbin pasi ai do të dal në fund fitues. Ai tha se prokuroria ka dosje edhe të njerëzve me nga 70 dosje dhe nuk po i heton, duke iu referuar akuzave të bëra ndaj Isa Mustafës, sa ishte ai kryetar i komunës së Prishtinës. Bashota në një intervistë për RTK-në tha se do t’ia dal të fitojë edhe këtë betejë, sikurse në të kaluarën duke iu referuar luftës.

Bashota ka akuzuar sot organet e rendit për korrupsion dhe ndikim politik ndërsa thotë se nuk ka qenë dje në zyre për shkaqe shëndetësore.

“Për mendimin tim duhet të krijohet një Prokurori e re për të hetu këta prokurorë të korruptuar të cilët janë hy në valle me mu, janë hy në lojë me mu por le të jenë shumë të sigurt se kanë me humb këtë betejë me mu, betejë në raport me të gjitha këto akuza politika të qëllimshme. Në qoftë se ata janë thirr në punën e Auditorit, ju lutem sa shkelje janë gjetur pikërisht te Kryeministri i Kosovës, ku janë gati 70 lëndë, 70 shkelje janë gjetur në zyrën e tij dhe pse nuk u morën me të’, tha Bashota për RTK’në.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...