Published On: 5 Shkurt, 2016

“Bashota akuzohet për 60 mijë euro” (Video)

Kryetari i Komunës së Klinës akuzohet për keqpërdorim të parasë publike, ka deklaruar në emisionin “Kontakt”, asamblisti i Vetëvendosjes në Kuvendin Komunal të Klinës, Skender Merturi. Ai shpreson që kjo bastisje mos të jetë vetëm spektakël mediatik.

“Kryetari i Komunës është bastisur për disa vepra”, ka thënë ai.

Merturi ka sqaruar edhe arsyen e dy bastisjeve të tjera, duke thënë se herën e kaluar është bastisur për shkak të banesave që i kanë ndarë në vitet e mëhershme komunarët për vete.

I pyetur se ku ka mbetur lënda e këtyre rasteve, Merturi tha se janë interesuar për to, por nuk kanë marrë asnjë informatë.

Duke folur për bastisjen e fundit, ai tha se kryetari Sokol Bashota kësaj here akuzohet për keqpërdorim të 20 mijë eurove për festivalin “Ne i këndojmë lirisë” dhe 40 mijë eurove për klubin futbollistik “Dukagjini”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...