Published On: 9 Janar, 2016

Bashkimi Evropian dënon dëmtimin e pronës publike, thërret për qetësi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë e ka dënuar dhunën e protestuesve, dëmtimin e pronës publike gjatë protestës së sotme.

Zyra e BE-së shprehet e shqetësuar pasi që protestat e opozitës vazhduan dhunshëm. “Bashkimi Evropian në Kosovë është i shqetësuar që protestat e sotme të opozitës vazhduan spiralen e dhunës. Bashkimi Evropian dënon dëmtimin e pronës publike, dhe thërret për qetësi dhe largim të dhunës si rruga e vetme e Kosovës përpara”, thuhet në reagimin e BE-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...