Published On: 27 Prill, 2016

Bashkëpunëtor i Azem Sylës në dallaveret me toka është një pjesëtar i MUP-it serb

Në mesin e 51 persona të dyshuar për krim të organizuar dhe shpërlarje parash janë edhe shtatë serbë. Në grupin e njohur kriminal që tashmë po njihet si “Grupi i Azem Sylës” ka të akuzuar nga të gjitha sferat e jetës, duke u nisur nga biznesmen, zyrtar komunal, avokat, etj.

Indeksonline mëson se bashkëpunëtori kryesor i Azem Sylës i dyshuar për tjetërsim të paligjshëm të pronave është një pjesëtarë i MUP-it serb (Ministria e Punëve të Brendshme).

“Personi në fjalë ka punuar në MUP edhe para luftës e vazhdon të punojë edhe tash”, thonë burime të Indeksonline.

Po ashtu këto burime thonë se tokat e përmendura si shpronësime ilegale gjenden në fshatin Grackë e Vjetër e Lipjanit, Obiliq dhe Fushë Kosovë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...