Published On: 5 Janar, 2016

Bashkatdhetarët duke pritur me orë të gjata në Merdare (Video)

  • Bashkatdhetarët po vazhdojnë të presin në pikë-kalimin kufitar në Merdare. Edhe sot, sikurse në katër ditët e kaluara, në këtë pikë kufitare me Serbinë janë krijuar kolona të gjata veturash. Reshjet e borës, po ashtu, kanë krijuar edhe më tepër probleme për ata që po udhëtojnë.

Bashkatdhetarët të cilët po largohen nga Kosova në drejtim të vendeve perëndimore pas festave të fundvitit po detyrohen të presin me orë për të kaluar kufirin për shkak të fluksit të madh të udhëtarëve dhe reshjeve të borës.

Indeksonline raporton se kolonat-pritjet, janë duke u shkaktuar gjithashtu edhe si rezultat i fluksit të madh të procedurave që aplikohen gjatë plotësimit të dokumenteve-formularëve përkatës nga autoritetet serbe.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...