Published On: 4 Shkurt, 2016

Basha: Vrasjet në Elbasan, produkt i lidhjeve të krimit me Tahirin

Kreu i opozitës Lulzim Basha doli sot në mbrëmje në një konferencë për mediat nga selia blu. 24 orë pas masakrës së Elbasanit, Basha i drejtoi akuzat ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Për këtë të fundit Basha tha se duhet të largohet dhe të vihet para drejtësisë.

Sipas kryetarit të PD-së, për aq kohë sa Tahiri është në krye të Ministrisë së Brendshme, bandat kriminale kanë një garanci më shumë.

“Ekzekutorët e veshur me uniformën e policisë ishte e njëjta lehtësi. Këmbanë alarmi që bie jo për herë të parë. Me uniforma policie u rrëmbye Enver Stafuka, u rrëmbye dhe ekzekutua Gazmend Çollaku, u grabiten binznese, u ekzektuan mbrëmë 3 vetë dhe 8 u plagosën. Këto nuk janë thjesht larje hesapesh, po produkt i klimës së krijuar në vend. Janë produkt i njohjeve, lidhjeve, mbështejeve që kanë nga ministri. Vrasin dhe ekzekutojnë pa asnjë pengesë me uniformë polici, pa ju hyrë gjë në këmbë, si për t’ju treguar shqiptarëve se krimi është në pushtet”, tha Basha.

Ai e quajti “dordolec” Saimir Tahirin, teksa solli në vëmendje gjestin e tij që pak orë pas masakrës në Elbasan kishte publikuar video-selfie me militantë të PS-së në rrjetet sociale./Lapsi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...