Published On: 24 Gusht, 2016

Basha solidarizohet me popullin italian pas tërmetit të fuqishëm

Kryetari i PD në Shqipëri, Lulzim Basha ka reaguar përmes një deklarate lidhur me tërmetet që goditën sot Italinë e që kanë shkaktuar disa dhjetëra të vdekur.

“Dhimbje dhe solidaritet me popullin italian dhe qeverinë italiane në këto momente të veshtira që la pas tërmeti i fuqishëm në orët e para të mengjesit të sotëm”, ka thënë Basha.

Ai është shprehur se, ndodhet pranë familjeve të bashkëqytetarëve tanë në vendin fqinj dhe iu uron shërim sa më të shpejtë të plagosurve, shkruan Top Channel.

“Ngushëllime familjeve të viktimave. Mendimet dhe lutjet tona janë me të lënduarit dhe familjet e viktimave”, ka thënë Basha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...