Published On: 30 Janar, 2016

Basha replikon me Ramën: “Horrllëkun e drogës ia shërben si model të rinjve të Fresh”

Lajmi i bujshëm i botuar këtë të shtunë nga pjesa më e madhe e mediave të vendit, sipas të cilit, në kufirin turk u kap një sasi droge pikërisht në autobuzin me të cilin udhëtonin rreth 40 të rinj socialistë, ngjalli replika mes dy liderëve të partive më të mëdha në vend. Kryeministri Rama i pari, reagoi përmes një statusi në facebook, të cilin nuk e adresoi drejtëpërdrejtë, por ky shkrim i Ramës mjaftoi për kundërshtarin e tij politik, Lulzim Basha, i cili i renditi edhe njëherë historikun dhe lidhjet që sipas PD-së, Partia Socialiste ka me drogën.

“Kur mendon se horrlleku i baltes s’ka ku shkon me tutje, ka prape edhe me tutje!… Sulmi i baltes sot ndaj Fresshit shembulli me i fresket!” – shkroi Rama.

“Nuk ka horrllek me te madh se sa te mbulosh vendin me droge e te qeverisesh me trafikante. Horrllek eshte kur ministri yt i jep makinen private trafikanteve, kur deputeti yt qe e ke bere pasha te jugut propagandon kanabisin, kur drejtuesit e policise emerohen nga klanet kriminale. Ti dhe droga e trafiku i saj jeni ne simbioze perfekte, ndaj refuzove testin e saj. Kete horrllek ia sherben ti si model te rinjve dhe te rejave te Fresh. Askush nuk gezon nga kjo ngjarje, deshmi tronditese ku eshte katandisur vendi, me drogen biznes te miqve te tu me trafikantet qe i ke sjelle deri ne parlament. Ti je pergjegjes e askush tjeter per kete drame te vendit. Pergjegjes qe ngrefesh si kokosh me fatkeqesite e qytetareve. Por dita e gjykimit po afron.” – replikoi së fundi Basha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...