Published On: 9 Maj, 2016

Basha-Ramës: Gënjeshtar, ti je pengesa drejt BE, si dje Haxhi Qamili dhe komunizmi

Gënjeshtar e ka quajtur kreu i PD-së, Lulzim Basha, kryeministrin e vendit, duke iu referuar fjalës që ai mbajti në ditën e Europës. Në një postim në FB, Basha shkruan se Ramës ashtu si edhe kryebashkikut të Kavajës, Roshit, nuk i kujtohet e shkuara.

Teksa i ka renditur se gjithë arritjet që nga liberalizimi i vizave, aplikimi për statusin e vendit kandidat, rekomandimi për statusin e me radhë ndodhën në qeverisjen demokratike, Basha thekson se Rama po renditet te penguesit e mëdhenj të vendit drejt BE, ashtu si dikur Haxhi Qamili e me pas regjimi komunist.

Statusi i Bashes

Liar, është një fjalë që në Europë përdoret për të përshkruar njerëz si Edi Rama. Në Europë, gënjeshtari është dikush me të cilin të gjithë lajnë duart, sepse është i papranueshëm.

Sot në ditën e Europës, Edi Rama u shfaq me tërë përmasat e tij si gënjeshtar. Rrena e parë ishte se qeveria e mëparshme paska bllokuar afrimin e vendit me BE-në.

Po aplikimi për statusin e vendit kandidat, kur ndodhi? Po heqja e kufirit me vendet Schengen, lëvizja e lirë pa viza, kur ndodhi? Po rekomandimi per statusin kur ndodhi? Po bllokimi i marrjes së statusit të vendit kandidat, për shkak se Edi Rama refuzoi të votonte 3 ligjet, kur ndodhi? Edhe Rames si Roshit nuk i kujtohet e kaluara…

Kur ishte në opozitë bëri gjithçka që kishte në dorë për ta mbajtur vendin larg Europës. Sot në pushtet, më keq akoma, e ka kthyer vendin pas.

Inkriminimi i politikës dhe zyrave publike, shkatërrimi i zgjedhjeve dhe goditja e votës së lirë, krimi i organizuar, Shqipëria e para ne listën e drogës, korrupsioni në çdo degë të qeverisjes, ekonomia në humnerë, vrasja e shpresës dhe eksodi masiv, të gjitha këto janë jo vetëm akte të Edi Ramës kundër popullit të tij, por sidomos akte anti-Europë.

Kush nuk e di se ky përzgjodhi pikërisht ata që kishin kryer krime dhe vrasje në Europë, Roshët, Bushët, Prengët, Ndokët, Frrokët, për të përfaqësuar shqiptarët në Parlament, pushtet vendor etj.

Shqipëria dhe shqiptarët kanë qenë shpesh në udhëkryq. Ka pasur ky vend në historinë e tij pengesa e armiq në rrugëtimin drejt Europes, që kanë dashur ta mbajnë larg aspiratës shekullore.

Dje Haxhi Qamili e më pas regjimi komunist, dhe sot Edi Rama. Por nuk ia kanë dalë asnjëherë. Shqiptarët dinë të zgjedhin, dhe zgjedhja është e qartë. Vetëm një Shqipëri pa Edi Ramën është Shqipëri europiane.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Samiu thotë:

    Po genjeshtare jeni te gjithe ju politikanet e sotem..edhe 10-20 e me teper perqind te tenderave i merrni te gjithe, por te pakten nuk di te jete VRASES…ti vrave 4 veta ne bulevard qe nuk kishin asnje faj… nuk te shkelen as ne aren e mbjelle me miser….

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...