Published On: 4 Shtator, 2016

Basha nga Vatikani: Nënë Tereza, gjak prej gjakut tonë, shënjtorja më e re e Kishës Katolike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte i pranishëm sot në Vatikan, në ceremoninë e shenjtërimit të Nënë Terezës. Pikërisht nga sheshi i Shën Pjetërit Basha shprehet se kjo e sotma është një ditë e madhe për kombin.

“Në Shën Pjetër, sot një ditë e madhe për kombin shqiptar! Nënë Tereza, gjak prej gjakut tonë do të jetë sot shënjtorja më e re e Kishës Katolike, frymëzimi ynë dhe i mbarë qytetërimit për tju përkushtuar ndihmës dhe shërbimit ndaj të varfërve, të pamundurve, të sëmurëve”.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Shnjterimi i Nens Tereze eshte me rendesi shume te madhe per popullin dhe kombin shqiptar sepse Ajo i nderoi te gjithe shqiptaret kudo qe jane por tani , nga sot e tutje ESHTE PO AQ E RENDESISHME QE TE KUNDERSHTOHET ME FORCE , KUDO NE TROJET SHQIPTARE , ZGJEDHJE E KATILIT DHE KRIMINELIT GJAKFTOHTE SERB , VUK JEREMIQIT NE POSTIN E SEKRETARIT TE PERGJITHESHEM TE KOMBEVE TE BASHKUARA , TE KUNDESHTOHET FUQISHEM ZGJEDHEJA NE SHTEPINE BOTRORE TE DREJRESISE NJI PERSONI.I CILI DHE SHTETI I TE CILIT TE TJEREVE UA KA MOHUAR DHE , EDHE SOT UA MOHON DREJTESINE
    GJITHE NE KEMBE…I.MADH E I VOGEL

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...