Published On: 20 Prill, 2016

Basha: Mediat kombëtare të kapura nga shteti për Shullazin

Në një prononcim të tij, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur sot se “Përpjekja për të ndalur dorën e drejtësisë vazhdon”.

Sipas Bashës “Edi Rama dhe Saimir Tahiri janë në këmbë dhe po bëjnë gjithçka që Shullazi të mos thotë atë që di për këta të dy”.

Kreu i opozitës ka vijuar më tej me akuzat e tij duke vënë alarmin përdorimin e emdiave nga ana e qeverisë.

Bash është sehur se “…presioni ndihet kudo, presioni është shtrirë edhe në mediat kombëtare të cilat nën këtë presion po ndërtojnë alibitë e biznesmenëve të cilët po na dalin dhe po thonë se nuk ndihen të kërcënuar apo nuk kanë qenë të kërcënuar, apo në nxirjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë hetim. Shteti dhe media e kapur nga shteti është në dispozicion të Shullazit”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...