Published On: 6 Qershor, 2016

Basha: Mazhoranca refuzoi konsensusin, Rama erdhi në takim me fjalim të përgatitur

  • Në përfundim të takimit tre orësh mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, në daljen e tij para kamerave Basha u shpreh se mazhoranca nuk heq dorë nga kapja e sistemit të drejtësisë.

“Erdha me vullnetin për të kërkuar dhe për të gjetur zgjidhje, por të përgatitur se përballë do të kishim ata që janë përgjegjës për gjithçka po ndodh në Shqipërinë e sotme.

PD mbetet e vendosur se nuk kërkojmë dhe mbështesim asgjë më shumë përtej asaj që OPDAT dhe Komisioni i Venecias kanë propozuar.

Partia Demokratike ka pasur vetëm një kusht që prej ditës së parë: mos kapjen politike të sistemit të drejtësisë. Kapja politike është korrupsioni i gjithë korrupsionit, është baza e çdo të keqeje. Një drejtësi e cila bëhet palë me të fortin, me të pasurin, me kriminelin, me të korruptuarin, është drama e përditshme, por është padyshim jo shkak por pasojë e korrupsionit politik. Nëse politika nuk do t’i mbronte shullazët, kokëdhimët, habilajt, etj me shokë me domenet e tyre respektive të aktivitetit të tyre kriminal apo të korrupsionit që vjedh miliona euro çdo javë nga xhepat e taksapaguesve shqiptarë, pa dyshim që drejtësia do të vepronte”, tha Basha.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...