Published On: 15 Shtator, 2016

Basha ‘kërcënon’ Ramën: Sado të ndërtojnë pista avionësh, atë e pret një fund fatal…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me debatet e sitmë në Parlament për blerje votash apo dhe akuza për mbizotërim të drogës pothuajse në të gjithë vendin.

Ai shkon edhe më tej, ku thotë se fundi fatal për kryeministrin do të jetë largimi i tij nga pushteti, largim i cili do të vijë nga vetë populli.

Reagimi i plote

Edi Rama e respektoi sot kodin e heshtjes me Kartelin e Drogës, duke mos thënë asnjë fjalë për blerjen e votës edhe pse i madh e i vogël kanë parë me zë e me figurë se si mbinë në gjithë Dibrën kioskat ku një vote për kandidatin e tij blihej me lekë e me euro.

Karteli i tij i drogës bleu mijëra vota në vendin anëtar të NATO-s, kandidat për anëtarësim në BE, por Rama nuk tha asnjë fjalë të vetme. Duke ruajtur kodin e heshtjes, ai nënshkroi sot nga podiumi i Parlamentit një kontratë të re me krimin, pasi punë të tjera i presin, zgjedhjet po vijnë. Sado të forcohet karteli i drogës, sado të blejnë votat, të ndërtojnë pista avionësh, atë e pret një fund fatal, sepse nuk e mundin dot një shoqëri të tërë, nuk e inkriminojnë dot një komb.

Edi Rama ka zgjedhur të ketë fundin e kartelit të drogës, dhe atë fund do të ketë kur populli ta vërë para. Ajo ditë po vjen me shpejtësi, dhe atij nuk do ti bëjnë më punë as opingat e krimit e as avionët e drogës. Shqipëria me mire pa Edi Ramen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...