Published On: 17 Maj, 2016

Basha “josh” Majkon: E respektoj për kontributin e tij ndër vite (Video)

Kryetari i PD Lulzim Basha dhe deputeti i PS Pandeli majko zhvilluan sot një takim rreth 40 minuta në ambientet e ‘Rogner’, një takim surprizë që ngjalli tepër interes.

Pas përfundimit të diskutimeve, Basha dhe Majko thanë për gazetarët edhe arsyen e takimit mes tyre.

“Respektoj z.Majko për kontributin e tij ndër vite dhe shpresoj që komunikimi politik normal mos të përbëjë lajm në Shqipëri. Tema kryesore e diskutimit ishte Asamblea e NATO”, tha kryedemokrati Basha pas takimit.

“Shpresoj që komunikimi politik normal, edhe kur qëndrimet janë krejt të kundërta, të mos përbëjë lajm në Shqipëri. Majko më ka ftuar në asamblenë e NATO-s. Do të shikojmë si do të jetë axhenda. Tema kryesore e diskutimit ishte asambleja e NATO-s, aktiviteti më i madh.”- deklaroi Basha.

I pyetur nga gazetarët nëse diskutuan për reformën në drejtësi, Majko tha: “Në fokus ishte Asambleja”.

Pandeli Majko ka bërë disa herë thirrje publike për opozitën, në mënyrë që të ecet përpara me reformën në drejtësi, pasi sipas tij, përfundimi i reformës së rëndësishme është shumë i vonuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...