Published On: 18 Shtator, 2016

Basha: Harbutëria e Ramës s’ka kufi, u thotë të skamurve “merrni kredi”

Një ditë pas vizitës së Kryeministrit Edi Rama në veri të vendit, ka reaguar Kreu i opozitës Lulzim Basha. Në një status në Facebook, kreu i demokratëve shkruan se Rama nuk shkoi në Malësi të Madhe e Vaun e Dejës për problemet ekonomike e sociale të banorëve të atyre zonave, por për të bërë shfaqje.

Sipas Bashës, Rama iu drejtua fermerëve duke u sugjeruar që të merrnin kredi jo për të mbjellë kultura bujqësore, por për të kultivuar kanabis.

“Harbuteria e tij nuk ka kufi. U thote te papuneve, te skamurve, “merrni kredi”. Po per cfare, qe te blejne fare kanabisi, te mbjellin droge, te behen bujqit e kooperatives se tij te madhe narkotike”-shkruan Basha.

Statusi në Facebook i kryetarit të PD Lulzim Basha: 

Tani qe ditet e mandatit po i sosin Edi Rama u nis per Vermosh, Tamare, Malsi te Madhe, Vaun e Dejes, Puke etj.

Nuk eshte aty per te degjuar, eshte per shfaqje. Nuk eshte aty per qytetaret, njerezit me halle, se zgjedhja e tij jane trafikantet, banditet. Me ta eshte rreshtuar qekur erdhi ne pushtet, me ta po e mbyll mandatin.

Nuk eshte aty per bilanc. Asnje investim publik, asnje meter rruge, asnje shkolle e re, asnje vend pune ne 3 vjet. Asnje bilanc nuk tregon para qytetareve te cilet ia plasen ne fytyre kete realitet te dhimbshem.
Kush ngre zerin per faturat e kripura, per varferine, per papunesine, per arsimin apo shendetesine, i nderpritet fjala: “pusho se jemi ne televizion”.

Harbuteria e tij nuk ka kufi. U thote te papuneve, te skamurve, “merrni kredi”. Po per cfare, qe te blejne fare kanabisi, te mbjellin droge, te behen bujqit e kooperatives se tij te madhe narkotike.
Prandaj ka shkuar, per te vetmen gje qe ka bere, kultivimin e kanabisit, kthimin e kodrave, arave dhe maleve te Shqiperise ne hambar hashashi.

Bujtes i Mark dhe Arben Frrokut u shfaq dhe sot, duke sfiduar hapur cdo punonjes policie qe perballet me krimin dhe qytetaret e ndershem te ketij vendi.
Asnje kumbar nuk e ka nenshtruar dot nje shoqeri te tere. Dhe shqiptaret nuk do ta lejojne, por do bashkohen nen thirrjen per ta shpetuar vendin nga karteli i droges. Ne kemi zgjedhur qytetaret, punen e ndershme, sigurine dhe te ardhmen pa kanabis. #Shqiperia me mire pa Edi Ramen.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...