Published On: 30 Dhjetor, 2015

Basha: 35 gjërat që përbëjnë bilancin e kokoshit të Surrelit për 2015-n

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka bërë bilancin e qeverisë Rama për këtë vit dhe sipas tij, bilanci i kokoshit të Surrelit është ky:

“Rriti cmimin e energjise, nafta me e shtrenjta ne rajon, rriti taksat, rriti borxhin publik, uli konsumin, uli kreditimin, uli eksportin dhe importin, uli pagat dhe nuk rriti pensionet, asnje investim i ri publik, shpunesoi 73 mije kryefamiljare vetem ne shtator-tetor, vodhi 400 milione dollare ne dogana e tatime, 780 milione euro prokurime te drejtperdrejta per tarafin dhe familjaret e tij e te ministrave, dha hekurudha, troje dhe 340 milione euro koncesione per oligarket dhe ortaket e tij, largoi 100 mije shqiptare nga vendi, 200 mije te tjere bene gati letrat, uli ndihmen ekonomike, shendetesia ne kolaps, privatizoi arsimin e larte publik, kandidoi Bushet, Roshet dhe kriminele te tjere per kryebashkiake, emeroi ministrin e brendshem ambasador te krimit te organizuar ne qeveri, ndaloi me ligj hetimin e vjedhjes se shekullit, pagoi me tendera te drejtperdrejte nga parate e gjakut te shqiptareve ndertuesit e vilave te tij ne Surrel, Dardhe e Durres, vodhi dhe shkaterroi zgjedhjet lokale, u shpall nga OSBE kryeministri me i pasur me 200 milione euro pasuri off shore, hapi 5 ekspozita me piktura ne 3 kontinente (duke i nxjerre e futur pikturat kontrabande), arrestoi e burgosi berbere, fermere, gra me femije 4 vjecare per kuponin, liroi Prengen, Ndoken, dhe Ndreun duke i bere shantazh drejtesise, fshehu kerkesen per ekstradim te Mark Frrokut, urdheroi arratisjen e Arben Frrokut, dekoroi xhelatet e diktatures, beri ligjin per te burgosur gazetaret dhe opoziten, refuzoi testin e droges”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...