Published On: 11 Gusht, 2016

Barktharët dhe brekmutët

Altin Goxhaj
enveristat

Është vetëm një pakicë, as 1% që përfiton nga ky Rrënim i Programuar i Shqipërisë! Pjesa tjetër në mos sot, shumë shpejt do të shkërdh… ma plaçkë e rob nga Oligarkia që po rrëmben me shpejtësi çdo ditë pjesë pjesë gjithë Shqipërinë me çka brenda…
Por, ata që naçajnë trapin në Facebook duke i dalë për zot Rilindjes janë shumë më shumë! Janë identike me barktharët dhe brekmutët që votuan për PPSH-në dhe Enverin në Zgjedhjet e 1991 që megjthëse ishte vendosur pluralizimi votuan për vazhdimin e komunizmit që i shk… për 45 vjetë! Nuk është çështje niveli kulturor! Ata janë barktharë dhe brekmutë mu në tru sepse aty u ka mbet gozhda e komunizmit që tani e ndryshkur u ka qelbur fare trutë…

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. edi thotë:

  keta “te djaathte” qe bejne keto lloj etiketimesh per njerzit nuk kane asgje te perbashket me fissnikerine europiane , pra imagjinojeni cfare e djathte jane . Keta jane sma nxe goja po do e them “Plehrat” e historise europiane.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
  • Edi Duhet te jesh sinonim i ati te cmendurit
   PLEH je ti dhe ajo mender mengjarashka jote qe keni 75 vjet qe hani mutin tuaj dhe te atyre qe ja u servirin dhe ju vetem e hani me oreks.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. margarit thotë:

  Shqiperia dhe populli nuk pa keq nga Enver Hoxha. Vitet e fundit vendi u izolua dhe po kalonte veshtiresi. Por nuk krahasohet me hajduterin e sotme qe na kan fut edhe 10 miliard euro borxhe. Pensioni qe i arsyshem, jeta e sigurt, ne pension dilnim nga 50-60 vjec. Ka ndonje nga keto sot. Asgje, sot ka vetem per ju qe grabisni dhe talleni me te ndershmit duke i qujt ”bark thare e bark mut”.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(6)
  • Sigurisht je Margarita e partise qe shkerdhehej neper aksionet pa pagese
   O Larve e mutit pre cfar flet per 73% te popullit kooperativist qe hante buk miseri te verdhe prej derrash
   Apo per qumeshtin 1 kg gjysma uji dhe ne te zinte radha
   Apo per vajin e ullirit qe pas 77 u zhduk nga lista e ushqimeve
   Mos e ke fjalen per tollonat apo per radhet ne oren 2 te nates
   Sigurisht ti shkerdhate qe je shkerdhyre neper radha i kujton me nostalgji.
   Ptuuuuuuuuuuuuuu ne ate fytyre te ndyre prej komunist haleje

   Përgjigjiuni
   Pelqej(5) Nuk Pelqej(2)
   • Vangjel thotë:

    Gjuha e perdorur nga ju eshte gjuhe rrugaci dhe nuk I pershtatet nje njetiu me kulture. Sa per buken e misrit dhe te tjerat qe shkruani. sot I kerkojne me dylbi dhe nuk I gjejne.Komunistet e ndershem mos I ngatero me ata qe ndryshuan parti dhe u bene antikomuniste dhe milionere qe po I pine gjakun ketij populli si babai juaj Sali efendiu

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)
  • ky enver horri i ka mesuar se si te vidhet buxheti shteteror sepse ai vete vodhi arin e gjithe shqiperise kurse nipervete tij dhe kelyshve te tjere i mesoi se si te vjedhin cfare ka mbetur me pas.. na rrufsh bethen nese mban akoma gjalle kujtimin e llumit komunist te kujtdo qofte. deknat ne vorr i pac e haram te qofte bile. fytyre e ndyre komuniste

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...