Published On: 4 Shkurt, 2016

Bajram Gecaj, demanton Ilir Dedën!

Zv.Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj i ka reaguar, deputetit nga radhët e VV-së Ilir Deda, në lidhje me deklaratën e ti, i cili thotë se  “Edhe Brukseli e sheh zgjidhjen, tek zgjedhjet!”.

Në reagimin e Gecajt, thuhet se mirë do të ishte që të tregonin opozitaret se kush nga brukseli vlerëson se Kosovës i duhen zgjedhjet e jo ta kenë pikë referimi Brukselin, transmeton gazetablic.com

Shkrimi i Bajram Gecajt në Facebook:

Ilir Deda: “Edhe Brukseli e sheh zgjidhjen, tek zgjedhjet!”

Mirë do të ishte sikur pjesëtarët e opozitës të ishin më konkret dhe të na tregonin se kush tha se zgjedhjet janë zgjidhje, e mos të shërbehen në vazhdimësi me terma të përgjithshme dhe aspak të sakta. Edhe ne ishin në Bruksel më parë, në të njëjtën kohë me komisionin, por edhe më pastaj, dhe askush deri më tani nga atje nuk na dha as më të voglin indikacion se i preferojnë zgjedhjet e reja në Kosovë. Megjithatë, atë çka na thanë të gjithë në Bruksel, dhe besa edhe në Nju Jork, është se e dënojnë dhunën e paprecedentë të opozitës të përdorur në Kuvendin e Republikës së Kosovës si dhe në rrugë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...