Published On: 27 Maj, 2016

Bardhyl Meta: Këto dy janë arsyet kryesore pse u prish VLAN-i!

Deputeti i LDK-së, ka thënë se partia që ai e përfaqëson doli humbëse e zgjedhjeve. Dhe sipas tij, LDK së bashku me partitë tjera opozitare janë bërë bashkë për të qeverisë.

“Ka shumë arsye se pse u prish koalicioni VLAN. Kryesori ishte vendimi i Gjykatës Kushtetuese”, tha ai në emisionin “Debat” në RTK, raporton Gazeta Blic.

 Si arsye e dytë, sipas Metës pse u prish VLANI, ka të bëjë  me marrëveshjen ndërmjet AAK-së dhe Nismës, ku thuhej se nëse nuk realizohej si e plotë, atëherë do të prishej.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...