Published On: 20 Qershor, 2016

Barcelona vështirë se mund të sigurojë qëndrimin e Neymar

Sulmuesi brazilian Neymar mund të largohet nga Barcelona duke u transferuar në PSG

Bazuar në mediat franceze, kjo mund të ndodhë pasi Les Parisiens ka bërë një ofertë të cilës i është bashkangjitur një pagë madhështore e cila ka lënë gjigantin spanjoll vërtet të shqetësuar.

PSG është e gatshme të paguaj klauzolën e lëshimit prej 220 milionë euro në kontratën e tij dhe i ka ofruar atij një pagë madhështore në marrëveshjen e përkohshme.

Barcelona mësohet se ka dërguar ndërmjetësin e tyre më të mirë, Sanllehi, për të bindur agjentin e Neymarit që të vazhdojë kontratën me Blaugranët. Sidoqoftë, sipas situatës aktuale Barcelona vështirë se mund të sigurojë qëndrimin e sulmuesit.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>