Published On: 10 Shkurt, 2016

Barcelona tallet me Valencian, udhëton me fëmijë

  • Ka ndodhur shumë rrallë në dy vitet e fundit dhe do të ndodhë sërish sot në Kupën e Mbretit.

Barcelona do të luajë pa asnjë nga tre yjet e saj të sulmit: Lionel Messin, Luis Suarezin dhe Neymarin.

Fitorja 7-0 në ndeshjen e parë nuk ka lënë asnjë hapësirë përmbysjeje dhe sfida e sotme luhet për qejf, sepse edhe Valencia ka aq shumë halle, sa nuk mund të luajë me formcën e saj kundër Barcelonës.

Trajneri Luis Enrqiue ka lënë jashtë edhe lojtarë të tjerë si Andres Iniesta, Gerard Pique, Sergi Bosquets, Jordi Alba, Dani Alves, Javier Mascherano e Arda Turan.

Me skuadrën drejt Valencias kanë udhëtuar edhe gjashtë lojtarë nga të rinjtë e klubit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...