Published On: 29 Mars, 2016

Barcelona – Real Madrid, ndeshja ndërpritet në minutën e 14’të (Foto)

  • Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen të shtunën në ‘Camp Nou’

Ashtu siç ndodhi në miqësoren Holandë – Francë, ku ndeshja u ndërpre në minutën e 14’të për ta nderuar legjendën e futbollit Johan Cruyff i cili vdiq javën e kaluar nga kanceri, pritet të ndodh edhe në ‘El Clasico’.

Në fakt kjo ide ka ardhur nga e përditshmja sportive katalane ‘Sport’, e cila ka bërë thirrje që ndeshja të ndërpritet në minutën e 14’të, numër ky që ka mbajtur në fanellë Cruyff gjatë gjithë karrierës së tij si futbollist.

‘Sport’ shkruan se klubet tashmë janë informuar për një gjë të tillë dhe se po presin përgjigje pozitive nga klubet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...