Published On: 11 Janar, 2016

Barcelona ‘mbretëresha’ e ‘Topit të Artë’ (Foto)

Barcelona është klubi që ka prodhuar më shumë fitues të çmimit prestigjioz, “Topi i Artë”, më tepër se çdo klub tjetër në histori.

Ne mund të shohim sonte një nga lojtarët e saj të tërheqë trofeun e lakmuar për herë të 11-tën herë.

Lionel Messi është favorit para shokut të skuadrës, Neymar, dhe yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo, për të bërë të vetin çmimin e lojtarit më të mirë në botë.

Messi ka fituar katër herë këtë çmim individual, ndërsa lojtarët e Barcelonës kanë arritur gjithsej 10 herë këtë çmim.

Lojtarët tjerë të katalunasve të cilët janë shpallur më të mirët në botë janë, Luis Suarez, Johan Cruyff (dy herë me Barcelonën), Hristo Stoichkov, Rivaldo dhe Ronaldinho.

Pas Barçës vijnë, Juventus, Milan dhe Real Madrid me nga tetë ‘Topa të Artë’, ndërsa Bayern Munich vjen me pesë ‘Topa të Artë’ të fituar dhe Man United me katër sosh.

barcaa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...