Published On: 14 Maj, 2016

Barcelona kampione e Spanjës për herë të dytë radhazi, Reali e mbylli sezonin me fitore (Video)

  • Barcelona është shpallur kampion i Spanjës për sezonin 2015/2016, në xhiron e fundit të La Ligës.

Drejt titullit të dytë me radhë katalunasit erdhën fal fitores prej 3:0 si mysafirë të Granadas.

Heroi i takimit ishte Luis Suarez, i cili shënoi het’trick për ekipin e Enriques. Ky është titulli i dytë me radhë dhe i 24 për Barcelonën.

Katalunasit janë në garë edhe për Kupën e Mbretit ku në finale do të përballen me Sevillan.

Konkurrenti i vetëm për titull, Real Madridi, fitoi si mysafir i Deportivos me rezultat 2:0, me dy golat e Cristiano Ronaldos, duke e mbyllur sezonin në pozitën e dytë me 90 pikë, një më pak se Barcelona.

Sidoqoftë, ekipi i Zinedine Zidane ka një mundësi të mirë që të mos mbetet pa trofe. Los Blancos gjenden në finale të Ligës së Kampionëve ku do të përballen me Atletico Madridin. /Express/

Granada vs Barcelona 0-3 Goals & Highlights

Deportivo La Coruna vs Real Madrid 0-2 Goals…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...