Published On: 21 Janar, 2016

Barcelona fiton betejën e parë kundër Bilbaos (Video)

  • Barcelona ka shënuar fitore 2:1 kundër Athletic Bilbaos në udhëtim.

Skuadra e Barcelonës ka shënuar fitore me rezultat 2:1 përballë Athletic Bilbaos, në ndeshjen e parë të Copa del Rey.

Mysafirët edhe kësaj radhe e kanë dominuar ndeshjen, duke përcaktuar fatin e saj që në pjesën e parë.

Golat për Barcelonën në këtë ndeshje i shënuan Munir 18’ dhe Neymar 25, ndërsa golin e vetëm për Bilbaon e realizoi Aduriz në minutën e 89’

Kjo fitore do të thotë shumë për Barcelonën, pasi javën e ardhshme do të zhvillojë ndeshjen e kthimit në Camp Nou. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...