Published On: 12 Mars, 2016

Barcelona e pandalshme, e shkatërroi Getafen (Video)

  • Barcelona ka vazhduar me formën edhe në xhiron e 29’të në La Liga duke shkatërruar Getafen 6:0 në ndeshjen që u zhvillua në ‘Camp Nou’. Kjo ishte ndeshja e 37’të pa humbje për katalunasit në të gjitha garat.

Skuadra e Luis Enriques u shfaq e rrezikshme që nga fillimi i takimit ku shënoi katër gola që në pjesën e parë dhe dy të tjera në pjesën e dytë.

Golat për katalunasit i shënuan Lionel Messi, Munir El Haddadi, Arda Turan, dy i shënoi Neymar dhe një tjetër u shënua autogol nga Juan Rodriguez.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona është rrugës së mirë për tu shpallur për të dytën herë me radhë kampion i La Ligës.

Katalunasit kanë grumbulluar 75 pikë, 11 më shumë se Atletico Madridi dhe 15 më shumë se Reali, këto dy të fundit kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar. /Express/

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...