Published On: 10 Gusht, 2016

Barcelona e fitoi trofeun Gamper ne mposhtjen e Sampdorias (Video)

Barcelona ka mposhtur 3:2 Sampdorian dhe ka fituar trofeun e skuadrës, Gamper

Skuadra e Barcelonës ka mposhtur atë italiane, Sampdoria me rezultat 3:2, për të fituar kështu trofeun Gamper.

Katalunasit ishin më të mirë në shumicën e kohës, por edhe Sampdoria nuk u dorëzua deri në fund.

Barcelona shënoi dy gola për pesë minuta me anë të Luis Suarez dhe Leo Messi për 2:0, ndërsa Muriel ngushtoi rezultatin në 2:1.

Pa shkuar në pushim, Leo Messi u përkujdes që të shënonte golin e dytë në këtë takim, pas një gjuajtje perfektë nga gjuajtja e lirë.

Deri në fund të Sampdoria arriti që të shënonte edhe golin e dytë për rezultatin përfundimtar 3:2. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...