Published On: 28 Maj, 2017

Barcelona e fitoi Kupën e Mbretit

  • Barcelona ka fituar Kupën e Mbretit, pasi në finale e mposhti Alavesin.

Katalunasit fituan me rezultat 3 me 1, raporton Koha.net.

Leo Messi kaloi Barcelonën në epërsi në minutën e 30, pas një asistimi nga Neymar.

Por, pas tre minutave Alavesi barazoi shifrat me një supergol të shënuar nga Hernandez nga gjuajtja e lirë.

Në përfundim të pjesës së parë Barcelona shënoi edhe dy herë përmes Neymarit dhe Pacos.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...