Published On: 11 Shkurt, 2016

Barcelona e Enriques me rekord të ri

  • Ecuria fantastike e skuadrës së Luis Enriques ka bërë që Barca të jetë e pandalshme.

Edhe me ekipin e dytë është e pamposhtur. Në ndeshjen kundër Valencias, trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, pushoi pothuajse të gjithë skuadrën e parë.

Ndeshje e parë e zhvilluar në Camp Nou ja dha këtë luks trajnerit pasi kishin fituar 7-0. Në ndeshjen e dytë Barcelona nuk u mposht, pasi barazoi 1-1.

Janë bërë 29 ndeshje prej se kur ka pësuar humbjen e fundit Barcelona.

Në këtë periudhë Barca ka luajtur kundër skuadrave të forta si Real Madrid, Roma e Bayern Leverkusen, por edhe kundërshtarëve në Kupën e Botës për klube.

Nga këto 29 ndeshje, katalunasit kanë 23 fitore dhe gjashtë barazime.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...