Published On: 2 Tetor, 2016

‘Barcelona dëshiroi ta shiste Guardiolan në Segunda Division’

Yohan Cruyff tregonte se si Barcelona dëshironte ta shiste Pep Guardiolan.

E përditshmja franceze, L’Equipe ka publikuar një pjesë të kujtimeve të Yohan Cruyff, ku ai fliste për Barcelonën dhe Pep Guardiolan.

Ai tregonte se si të mos ishte ai, Barcelona do ta shiste Guardiolan në Segunda Division.

“Barcelona dëshironte ta shiste. Ai cilësohej si i dobët në defensivë dhe i dobët në ajër. Nëse do të varej nga Barcelona, ai do të shitej në ndonjë klub të Segunda Divisionit”, ka shkruar Cruyff në kujtimet e tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...