Published On: 28 Prill, 2016

Barcelona blen sulmues në Francë (Foto)

  • Barcelona po syno ta transferoj sulmuesin e Lyonit, Alexandre Lacazette

Sulmuesi i Lyonit Alexandre Lacazette, ka zgjuar interesimin e disa skuadrave nga Premierliga dhe La Liga pas paraqitjeve të mira në Ligue 1.

Në mesin e ekipeve që e kërkojnë Lacazette është e kampioni i Evropës dhe Spanjës, Barcelona, shkruan e përditshmja franceze sportive, L’Equipe.

Lacazette, sezonin e kaluar kishte shënuar 31 gola në Francë. Kurse, deri më tani këtë sezon ka shënuar 21 herë në 40 ndeshje të zhvilluara deri më tani. Ai ka kontratë me Lyonin deri në verën e viti 2019. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...