Published On: 18 Korrik, 2016

Barcelona bën gati rinovimin rekord me Lionel Messin

Drejtuesit e Barcelonës janë gati të blindojnë Lionel Mesin me një kontratë të re afatgjatë. Ylli argjentinas është me pushime, por kur t’i mbarojë ato, do të kthehet në klub për të hedhur firmën në marrëveshjen re e cila do të zgjatë deri në vitin 2021.

Sipas informacioneve të gazetës sportive “Mundo Deportivo”, drejtuesit e Barcelonës janë takuar me babain e futbollistit dhe kanë rënë dakord që të zgjatin kontratën aktuale e cila përfundonte në qershorin e vitit 2018.

Nuk janë bërë të ditura shifrat e marrëveshjes, por përflitet se rroga e tij do të jetë një rekord absolut, plot 36 milionë euro në vit, një shifër thuajse e pabesueshme e cila do të sigurohet falë përfitimeve nga e drejta e imazhit.

Duke e blinduar Mesin derisa të mbushe 33 vjeç, Barcelona ka siguruar që argjentinasi të vazhdojë të shprehë talentin e tij te kjo skuadër për një kohë të gjatë, para se të kthehet për të mbyllur karrierën në Argjentinë, siç ka deklaruar ai vazhdimisht.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...