Published On: 28 Shkurt, 2016

Barca vazhdon rrugëtimin drejt titullit (Video)

  • Barcelona ka arritur fitore në Camp Nou ndaj Sevillas me rezultat 2-1.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar nga ata, por edhe mysafirët kishin rastet e tyre, edhe pse të pakta.FC+Barcelona+v+Sevilla+FC+La+Liga+m5v4WnafKcmx

Çuditërisht goli i parë në ndeshje erdhi nga Sevilla, e cila në minutën e 20-të shënoi me anë të Vitolos.FC+Barcelona+v+Sevilla+FC+La+Liga+gQLoV0SbwuFx

Por, në minutën e 31-të në skenë doli, Lionel Messi, i cili me një gol të bukur nga gjuajta e lirë barazoi shifrat në 1-1 dhe me këtë rezultat shkuan në pushim skuadrat.

FC+Barcelona+v+Sevilla+FC+La+Liga+zZhiG34vo77x

Barca kaloi në epërsi me anë të Gerard Pique vetëm pas tre minutash në pjesë e dytë dhe më nuk kishte gola deri në fund.FC+Barcelona+v+Sevilla+FC+La+Liga+YQNKufAY4_Zx

Pas kësaj fitore Barcelona vazhdon në vendin e parë me 66 pikë, ndërsa Sevilla në të gjashtin me 41 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Barcës është si mysafirë i Rayo Vallecanos. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...