Published On: 7 Shkurt, 2016

Barca vazhdon me fitore (Video)

  • Barcelona ka arritur fitore të vështirë në udhëtim te Levante me rezultat 0-2.

Katalunasit ishin më të mirë gjatë gjithë takimit, por vendasit luftuan gjatë gjithë takimit me forcat e tyre.

Epërsia e Barcelonës këtë ndeshje erdhi nga mbrojtësi kundërshtar David Navarro (21’), i cili devijoj topin në portën e tij.

Barcelona sulmoi deri në fund me anë të treshes Suarez, Neymar dhe Messi, por vetëm sulmuesi uruguaian arriti të gjejë rrugën drejt golit në minutat shtes të ndeshjes.

Ndërsa arma kryesore e mysafirëve para portës së Claudio Bravos, ishte sulmuesi italian, Giuseppe Rossi, i cili me goditet e tij provonte të befasonte portierin kilian.

Pas kësaj fitore Barcelona vazhdon në pozitën e parë me 54 pikë, ndërsa Levante në të fundit me 17 pikë.

Ndeshja e ardhshme e ekipit të drejtuar nga Luis Enrique është kundër Celta Vigos. /Telegrafi/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...