Published On: 10 Maj, 2016

Barbarisht është dhunuar Gazetari Ilnica: Ja kush e rrahu atë!

Gazetari Eduard Ilnica është dhunuar barbarisht dje në mbrëmje nga disa persona. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00 në afërsi të rrethrrotullimit te “Zogu i Zi”. Ilnica, i cili punon pranë “Telesport”, pretendon se është dhunuar nga drejtues të klubit të “Kastriotit” dhe më konkretisht, nga presidenti Alban Vogli.

I kontaktuar dje në mbrëmje nga “Panorama Sport”, ai u shpreh se, nuk e kishte të qartë se përse kishte ndodhur kjo, por dyshohet se ka të bëjë me qëndrime kritike të tij kundrejt ekipit të “Kastirotit”.

Ilnica, i lindur në Dibër shquhet si një dashamirës i klubit të “Korabit”, që fitoi mes polemikash në ndeshjen direkte të javës që shkoi, kundër “Kastirotit”.

“Isha duke pirë kafe me disa miqtë e mi në afërsi të “Zogut të Zi”.

“Zakonisht mblidhemi aty në mbrëmje edhe me përfaqësues të klubit të ‘Korabit’.

Pasi u largova nga lokali u drejtova për te automjeti im, por aty mu afruan disa persona dhe pa më thënë asgjë nisën të më godasin.

Njëri ndër ta ishte edhe Alban Vogli, presidenti i ‘Kastriotit’. Nuk kam pasur asnjë konflikt me ndokënd dhe nuk e di pse ndodhi kjo. Gjithçka ia kam thënë edhe policisë”,- deklaroi Ilnica, pasi kishte marrë mjekimin në Spitalin Ushtarak.

ilnicaaa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...