Published On: 21 Shtator, 2016

‘Banda’ nga Tirana kapet në Kalimash me 19 afganë, i morën lekë për t’i kaluar në Kosovë

Tre persona u vunë në pranga nga policia e Kukësit në një operacion të koduar “Eskorta”. Ata akuzohen për kalim të paligjshëm të kufirit nga Shqipëria në drejtim të Kosovës me destinacion BE.

Të arrestuarit janë Edmont Alishallari, 37 vjeç, Armand Mehmet, 45 vjeç, Aleksandër Lata, 31 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Ata u konstatuan në “Rrugën e Kombit në dalje të tunelit të Kalimashit, me drejtim levizje Tiranë –Kukës, ku u pikasën duke transportuar 19 afganë.

Ata udhëtonin me automjetet e tyre autovetura taksi, tip “Skoda” me targa AC837T, “Mazda” me targa AC 357T dhe “Opel-Astra” me targa AC 869 T.

Sipas policisë, të arrestuarit do t’i kalonin refugjatët nëpërmjet kufirit të gjelbër për në Kosovë, kundrejt fitimit.

Ata do të hetohen nga Gjykata e Kukësit për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, në bashkëpunim”. /Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...