Published On: 8 Prill, 2016

Banaliteti i këshilltarve të Thaçit, pa shije

Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ceremonisë së inaugurimit të tij këtë post ka thënë se do të jetë roje e Kushtetutës!

Pikërisht kjo fjali ka shtyrë të reagojë njohësin e rrethanave politike në Kosovë, Agron Halitajn.

“Kushdo që ia ka shkruar fjalimin presidentit të ri ka bërë një huqje të madhe.

E ka shtyrë atë që të zotohet se do të jetë gardian i Kushtetutës, gjë që s’mund ta bëjë.

Kushtetuta e ka gardianin- Gjykatën Kushtetuese.

Të gjithë të tjerët, përfshirë presidentin duhet të jenë vetëm respektues të këtij akti juridik.

Prandaj, president vetëm respektoje Kushtetutën, mos u lodh me iu ba gardian.

S’është punë e jotja!”, ka shkruar Halitaj në profilin e tij në Facebook. /Telegrafi/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Banalisti thotë:

  Agron haliatj: titulli njohes i rrethanave politike ……hahahahahahahahahahahahahahahaha
  Tulifar qirkuziii po del banalist?,!,!,! Pune e madhe nese ka thane qka paska thanë more papak njohes. …….

  HASHIM THAQI I KA PLOTESUSE DY KRITERIUME PËR KRYETAR SI VIJON:

  1. Ka aplikuar për post politik.
  2. Ka fituar votat e qytetareve te Kosoves, ne zgjedhjet e fundit dhe ne parlament.

  Nirvana: nothing else matter.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...