Published On: 29 Shtator, 2016

“Ballkani rrezikohet nga konflikti”, e thonë edhe mediet botërore

Kryetari i komunë së Prishtinës, Shpend Ahmeti në Ballë për Ballë të Klan Kosovës ka komentuar deklaratën e Albin Kurtit lidhur me mundësinë që në Ballkan në të ardhmen të ketë luftë.

Sipas kryetarit të Prishtinës këtë gjë e thonë edhe analistët dhe mediet më të fuqishme botërore.

“Unë po lexoj analiza të analistëve amerikanë dhe europianë. Edhe gazetat më të njohura botërore thonë se Ballkani është në rrezik. Potenciali për konflikt është i lartë. Por kur Albin Kurti e thotë këtë, atëherë reagimi është i madh. Unë mendoj që cdo deklaratë e tij shikohet me llupë dhe tentohet që t’i ndërrohet drejtimi”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...