Published On: 22 Shtator, 2016

Balliu: Kosova është Meka e shqiptarëve

Gazetari dhe publicisti shqiptar, Fahri Balliu e ka krahasuar Kosovën me Mekën, vendin e shenjte të myslimanëve, duke thënë se sikur është ky qytet për besimtarët e fesë islame, e tillë është Kosova për të gjithë shqiptarët.

“Kosova është Meka e shqiptarëve. Në 50 vitet që Enver Hoxha e mbylli Shqipërinë, vetëm viti 1968 e Kosovës e zgjoi botën shqiptare. Në 68-të studenti që u vra në nëntor në natën e Kurban Bajrami, Mehmet Mehmeti, ka qenë kurbani më i madh”.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Dini thotë:

  Ka qene Meka derisa e shkatrruan gjysemanalfabetet e drenices dhe e shiten

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Shemsi thotë:

  Te lumte Fahri qe na dhurove dramen Toke e ndezur kur ishe ne moshen me te re. Poashtu ne intervisten e mbremshme na ofrove-informove per shume detaje per kombin shqiptar ne pergjithesi e per Kosoven ne veqanti!
  Te lumte dhe presim edhe ndonje drame te fuqishme nga Ju!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Kushtrim Jehona thotë:

  Këtë agjitator të Sali Berishës do ta kishte zili edhe vet Hitleri. Do zëvendësohte Himlerin me Balliun.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...